Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Історія корсета.

«Ідеальна краса - міраж»

Софі Лорен.

Корсет здавна вважався предметом переважно жіночого одягу.Користувалися ним з метою корекції фігури відповідно моді.І оскільки мода змінювалася постійно, то і функції цього аксесуара теж змінювалися.Але що залишалося незмінним, так це основне призначення корсета для спини - формування постави і підтримування хребта.

корсет и мода

За допомогою корсета зменшували талію, підтримували стрункість постави, підтримували або приховували (стягували) груди. Важливою деталлю корсета були вшиті пружні пластини з кістки, дерева, сталі або китового вуса.Без них корсет перестає бути корсетом.Справжній корсет не всі могли собі дозволити, оскільки його виготовлення - це дуже трудомісткий процес і відповідно такий виріб мав високу собівартість.

У стародавній Греції жінки обертали навколо грудей широкі стрічки з вовни або м'якої шкіри так звані страфіони.

У середньовіччя корсет використовували для того, щоб не приховувати, а виправляти недоліки фігури.У корсет вставляли дерев'яні або металеві бруски.Носили корсети також і чоловіки.І призначені чоловічі корсети були не тільки для додання стрункості, але і для захисту від зброї ворога.

мужской корсет

Епоха Відродження.Корсети виготовляють більш гнучкими.Каркас корсета виготовляли з китового вуса.Також з'явився в цей же час так званий іспанський корсет, що виготовляється зі шкіри.Жорсткі вставки з боків робили на шарнірах, а по всьому виробу вирізали круглі отвори для того, щоб хоч трохи забезпечити доступ повітря до шкіри.Коли такий корсет стягували, то краї отворів корсета «врізалися» в шкіру, приносячи людині жахливі страждання.Іспанські світські дами тягнули свою талію до неймовірно маленьких розмірів.Краса вимагає жертв в усі віки!І таке надмірне слідування красі призводило до деформації і захворювань внутрішніх органів і організму в цілому.

У Франції дівчаткам надягали корсети в два роки, щоб сформувати гарну талію і бюст і запобігти викривленню хребта.Такий підхід і такий виріб можна сміливо назвати корсетом для хребта.Хлопцям теж одягали корсети.Носили вони їх років до шести, до настання часу носіння брюк.

древние корсеты

У XVII столітті головним призначенням корсета було формування вузької талії.Застосовували вставки з китового вуса.Такі корсети були ще більш гнучкими, мали шнурівки.І попутно виконували дуже важливу функцію - підтримували спину.Але назвати такий виріб корсетом для хребта ніхто і не думав.

XVIII століття.Спроба повернення до ідеалів античності.Корсет і спідниця на обручах стає охороною цнотливості жінки.Лікарі тих часів дотримувалися думки, що такі корсети мають жахливі наслідки, писали статті і навіть книги про надмірне захоплення корсетами.І немає даних про те, що хоч хтось виступив на захист корсета для хребта.

XIX століття."Бійтеся дам в корсетах! Так, ці жінки розбурхують вашу кров. Але з такою дамою у вас не буде справжнього щастя: жінки, що носять корсети, не захочуть мати дітей, щоб не псувати талію." Наполеон Бонапарт.

Початок століття.Мода на сукні із завищеною талією витіснила корсети.Але все ж корсетна мода здобула перемогу!Цей період можна назвати «епохою корсета».Відбулися технічні удосконалення застібки корсетних виробів.Винайшли металеве вушко, застібку з блоків.Тепер корсети застібалися на грудях за допомогою планшетних застібок.Завдяки цьому стало можливим максимально щільно зашнуровувати корсет.Жінка в такому корсеті вже могла самостійно, без підтримки, стояти нерухомо.

З'явилися корсети різних призначень: для вагітних, годуючих матерів, наїзниць, спеціальні нічні корсети.Виробники корсетів навперебій сміли стверджувати, що їх вироби дуже корисні для здоров'я і найкрасивіші.Ось тільки лікарі в усі часи цих стверджень не поділяли.А шкода.Якби хоч хтось подивився на ці вироби, як на корсет для хребта!

З'явилася ще одна форма корсета, що відповідає моді «без живота», яка довжиною заходить на стегна.Такий корсет піднімав груди, стягував талію і здавлював низ живота.Був він досить важким, його вага доходила до декількох кілограмів.У ньому неможливо було ні нагнутися, ні нормально дихати, ні тим більше їсти.Модниці часто непритомніли при найменшій фізичній нагрузці, і навіть спостерігалися випадки летального результату.Ось це жертви!

Пізніше шнурівку замінила застібка з двох смуг.Одна з них забезпечувалася спеціальними петлями, а інша - подобою гудзиків.Це дозволило швидко застібати і розстібати корсет.Це була справжня революція застібок!

У всі часи лікарі не схвалювали корсети.Адже завжди знаходилися люди, одержимі ідеєю бути наймоднішими.А надмірне захоплення коригуючим корсетом доводило дівчаток і жінок до деформації внутрішніх органів, виснаження, кисневого голодування, непритомності і навіть були випадки смерті прямо на балу під час танцю.Франція, Америка, вся Європа повстала проти корсета!Лікарі-гігієністи, так званий «рух художнього костюма», окремі письменники і просто окремі люди всіляко намагалися відійти від корсетів.Існували думки, що корсет є знаряддям закріпачення жінок, оскільки він прирікав їх на нерухомість і несамостійність.

У наш час почали досліджувати вплив корсетів різних часів на здоров'я жінок, зважували всі «за» і «проти» носіння корсета.Старовинні корсети і справді занадто ускладнювали дихання, скутували рухи, завдавали страждання і приводили до непритомності.У 70-80рр ХІХ століття 45-76см обсяг корсета по талії - це нормальні, як би ми сьогодні сказали, ходові розміри.Можна відзначити, що жінки в той час вже були розкуті в носінні корсета.Прийшли до думки, що корсети навіть допомагають боротися з таким порушенням у розвитку опорно-рухового апарату, як сколіоз.Корсети також розвантажують хребет, полегшують або знімають біль в спині, формують правильну поставу і підтримують її.Ось нарешті звернули увагу на корсет для хребта!

Незважаючи на такі висновки, знову почалася війна з корсетом.Справи доходили до смішного, жінку намагалися звільнити не тільки від фізичного навантаження, але і від розумового!Оберігали жінок від всебічного розвитку, вивчення мов і т.д. 1899 рік.Чого тільки вартий вислів лікаря, що став крилатим: «жінка, яка вчиться - загинула!»Здається мені, що не про здоров'я жінки тоді дбали, а про майбутнє не дуже освічених чоловіків.

1905 рік.У моду входять сукні «сорочкового» крою.І тут на заміну традиційному корсету прийшли спеціальні гнучкі так звані грації з каучуку.Це той самий корсет, але вже без шнурівки, що піклується про красиву струнку спину.

Пізніше прийшла мода на подовжену талію і силует в формі труби.Але ... мода модою, а жінки за своєю фігурою все ж продовжували стежити, і корсети носили, хоч і не такі стримуючі і вже трохи іншої форми.Це внесло зміни в формування жіночої фігури: крутизна стегон зникла, талія подовжилася, красивий вигин спини зберігся.

ХХ століття, в 20-і роки увійшов у моду прямий подовжений корсет.Не знаю... в наші дні судження про красу дуже змінилося... але ось як корсет для спини він себе повністю виправдав.

1903 рік.Представлений перший в світі бюстгальтер.Прийшла думка розрізати корсет навпіл поборниці гігієнічного дамського одягу, лікарю, француженці Гош Саро.А нижня частина корсету в результаті еволюції перетворилася в еластичний пояс для панчіх, який стягував стегна та живіт.

Завдяки таким змінам вважається, що жінка стала більш розкутою і незалежною.

А як ви вважаєте, може в результаті ось такого роз'єднання корсета, все-таки нам часто не вистачає саме тієї його серединки, яка формує красиві вигини, стрункий стан.В результаті таких змін відійшло з аксесуара те, що можна назвати корсет для хребта.

Ось тепер лікарі не заперечують, а навпаки, рекомендують у багатьох випадках носіння корсета для хребта.Оскільки стало зрозумілим, що те хороше, що використовувалося в усі віки, дуже потрібне і корисне і в наші дні.Тільки до всього треба підходити виважено.

современные корсеты для позвоночника мед назначения

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання