Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Помічники при хворобі Бехтерєва.

Вітаємо вас, дорогі наші читачі.

Сьогодні мова піде про те, про що не говорять лікарі: про збереження постави при хворобі хребта, яка в буквальному сенсі ставить людину в незручне положення, яке назвали «поза людини, що просить». Хвороба Бехтерєва - це хронічне системне запальне захворювання суглобів. Повністю воно не виліковується. Але відразу скажу, щоб ви не засмучувалися: призупинити прогресування хвороби можливо. У цього захворювання є улюблений вік, стать і характер. Це молоді чоловіки і підлітки (15-30років). На ранніх стадіях захворювання пацієнти скаржаться на невеликі болі в попереку або в шиї, які посилюються в стані спокою і зменшуються при легких фізичних навантаженнях або вправах. Якщо хворобу не лікувати - болі посилюються. Як правило, такі болі починаються під ранок і заспокоюються до другої половини дня. Це і є відмінною рисою хвороби Бехтерєва (спондилоартрита) від інших захворювань хребта.


Ця хвороба може локалізуватися як строго в одному з відділів хребта, так і в декількох, і може вражати дрібні і великі суглоби (кульшові, колінні). Згодом у людини формується, характерна для виразкової хвороби шлунку, "поза людини, що просить". Тулуб буде нахилено вперед, голова опущена вниз, коліна напівзігнуті. Таке положення тіла обумовлено тим, що наростає окостеніння хребта. Спочатку втрачається рухливість і зникає вигин в області попереку. Потім те ж саме відбувається в шийному відділі. Згодом повністю втрачається мобільність всього хребта зверху до низу. Обмеження рухів передається і на ребра. Обмежуються рухи в усьому тулубі. Це ускладнює дихання, провокує часті бронхіти та пневмонії. Уражаються великі суглоби. М'язи і зв'язки не в змозі утримувати суглоби в правильному положенні.


Зміна положення тіла при хворобі Бехтерєва.

Розвиток хвороби можна призупинити і не дати їй прогресувати. Для цього треба відмовитися від важкої фізичної праці. Проходити курс медикаментозної терапії, фізіотерапії і масажу, дотримуватися білкової дієти. Але це все треба робити в період ремісії.

А в період загострення можна допомогти собі зберегти поставу і правильне положення тулуба носінням ортопедичних корсетів. Якщо виникають болі в попереку, то вам необхідно вставати з ліжка в ортопедичному поясі для поперекового відділу хребта і перебувати в ньому кожен раз при навантаженні або дискомфорті. У разі виникнення болю в шийному відділі хребта, вам необхідно буде одягнути Комір Шанца. Якщо болять суглоби - одягніть розвантажуючий наколінник. При болях в тазостегновому суглобі рекомендується носити ортопедичний пояс для поперекового відділу хребта. Він забезпечить розвантаження не тільки поперекового відділу хребта, а частково і великих суглобів. У разі ж, коли з'являється кіфоз або сколіоз (а краще на стадії його запобігання), ви зможете утримати свій хребет в правильному положенні завдяки ортопедичному корсету на всю спину.

Цю інформацію вам зможе дати не кожен лікар. Про таких помічників як ортопедичні корсети, як правило, люди знаходять її самі на просторах інтернету. Вдаються до допомоги ті, хто розуміє, як складно тримати своє тіло в "позі людини, що просить". Адже не хочеться в молодому віці виглядати старезним дідом!

Купуючи ортопедичний виріб один раз, ви допоможете собі протягом усього життя. І оточуючі про ваше захворювання здогадуватися не будуть.

Нагадуємо вам, що недоцільно займатися самолікуванням. Довірте ваше здоров'я фахівцям. Перш, ніж щось робити, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

АвторТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на цю статтю.

Якщо у вас залишилися питання - можете задати їх нашим фахівцям. Відповідь отримаєте дуже швидко!

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання