Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Травми області гомілковостопного суглоба

Ось і настало літо.Гарна пора!Час виїздів до річок і озер, в ліси і гори.Час ближніх і дальніх поїздок.Час екстриму і нових вражень.Це час найактивніших дій.Адже навколо стільки всього цікавого, красивого, заманливого, привабливого, що дарує чудовий настрій і незабутні враження, що захоплена людина й сама стає цікавішою, красивішою, бадьорішою.Добре проведене літо, або хоча б маленький його період - відпустка дає заряд енергії на весь рік!Згадайте, як ми після вихідних або відпустки любимо ділитися приємними враженнями.А коли на вулиці тепло - це одночасно ще й період, коли люди найчастіше отримують травми.Ой як не вчасно!Ще так довго можна було насолоджуватися навколишньою красою - а немає можливості.А час іде.Ох уже ці травми!Вони завжди трапляються невчасно!

Найчастіші травматичні ушкодження області гомілковостопного суглоба (до речі, дуже потужного з'єднання з великогомілкової, малогомілкової і таранної кістки, утримуваного міцними зв'язками) - це удари, розтягнення і розриви зв'язок, бувають переломи (закриті і відкриті, зі зміщенням і без зміщення кістки).

Удари, розтягнення відносяться до легких травм, але не завжди легко переносяться.Вони завжди викликають дискомфорт, оскільки при пересуванні (хода, біг) гомілковостопний суглоб отримує величезне навантаження під тиском маси всього тіла.Виникає біль від помірного до дуже сильного.Біль блокує нормальну роботу зв'язок і людина починає оберігати ногу (кульгати). Може з'явитися гематома (крововилив, синець), набряк.

Розриви зв'язок - травма складніша.Супроводжується болем, набряком (буває, з'являється на другу добу), гематомою.Рухи в суглобі блоковані.

Переломи характеризуються болем, хоч і не завжди, різким болем при доторканні і спробі йти, деформацією при зміщенні кісткових відламків, набряком, що збільшується до другої доби.

Всі вищевказані випадки неприємні.І найперше, що ви повинні знати, це як допомогти собі або близькій людині, яка отримала травму.

Самостійно, не будучи лікарем, складно поставити собі діагноз.Але все ж надати долікарську допомогу ви в змозі.

Отже, перша долікарська допомога потерпілому.

Створіть умови спокою травмованої ділянки, зафіксуйте її в нерухомому положенні.Прив'яжіть імпровізовані з підручних засобів дві шини.Вони можуть бути з чого завгодно, наприклад, надійна гілка з дерева, або шматок дошки.Прикладіть їх по обидва боки ноги (зсередини і зовні) і прив'яжіть, щоб створити стан нерухомості, спокою.

Прикладіть холод (при можливості).

Якщо швидко «надувається шишка», яка свідчить про пошкодження судини під шкірою - притисніть цю ділянку рукою або тугою пов'язкою і залиште на час транспортування до лікаря (але не більше, ніж на дві години).

Забезпечте транспортування до лікаря.

Далі лікар поставить правильний діагноз.Якщо необхідно - призначить додаткові обстеження, але важливо знати, що при подібних травмах найголовніша умова, яку необхідно дотримуватися - це обмежити рух, створити стан спокою.Тобто жорстко зафіксувати ногу в області суглоба.Для сучасної фіксації кінцівки, створення для суглобу комфорту і спокою євдосконалені ортопедичні пристрої - ортези, які допоможуть запобігти подальших мікротравм і різких больових відчуттів, скоротять період відновлення до мінімуму.Вам такий «чобіток» допоможе підібрати наш фахівець за призначенням лікаря.

Ортез для голеностопного сустава

Звернення до лікаря обов'язково, щоб уникнути ускладнень.Лікар також дасть вам рекомендації щодо подальших дій.

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання