Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Їзда на велосипеді і суглоби.

Останнім часом все більше і більше зустрічається велосипедистів на дорогах. Їдуть по проїжджій частині, одні за правилами, інші порушуючи всі правила учасників дорожнього руху. Їдуть по тротуару, одні велодоріжкою, інші по троє в шеренгу, так ніби «ловлять» всіх, хто знаходиться на тротуарі і теж є повноцінними учасниками руху.

Спостерігаю за тим, як поводяться деякі «наїзники» на «залізних конях» і черговий раз переконуюся в тому, що деякі з них поняття не мають, як поводитися з велосипедом. Мається на увазі і правила руху, і повагу до інших учасників руху, і, що вже зовсім незрозуміло, деякі просто неправильно використовують велосипед, при цьому швидше за все не знають, що руйнують своє здоров'я. А їм би для початку взяти пару уроків з правильної їзди на велосипеді. Це ніби ознайомитися з інструкцією.

Поняття про неправильність приходить через деякий час, коли з'являються перші ознаки дискомфорту.

Сьогодні поговоримо про велосипед і здоров'я.

Давайте розберемо приклад. Татко везе доньку на велосипеді в сідлі, встановленому спереду на рамі. Сідло розкішне для дівчинки. А татові таке сідло заважає і він відводить коліна в сторони при педалюванні. В цьому випадку колінні суглоби працюють неправильно і незабаром після такої їзди можуть з'явитися болі, а при тривалому неправильному катанні - і серйозні проблеми.


Те ж стосується і їзди зі зведеними колінами всередину.

Що стосується гомілковостопних суглобів. Вони теж повинні бути виставленими правильно, без поворотів і нахилів. Носочки стоп повинні «дивитися» строго вперед.

Ще приклад, як люди руйнують свої коліна, прикладаючи ривкові зусилля на педалі: натиснули на педаль, відпустили і чекають, коли він знову опиниться в верхньому положенні, щоб стопою зловити його. Деякі звикли так їздити. І не дивно. Про це навіть співається в «пісеньці велосипедиста»:

Вітри і версти,

Що біжять у даль,

Сядеш і просто

Натискаєш на педаль.

А чи знаєте ви, що на педалі треба не просто натискати, а крутити їх, тобто робити обертові рухи. В цьому випадку тренуються м'язи і стають більш витривалими.

А якщо людина натискає на педалі і відпускає їх (можна спостерігати при їзді під гору або коли велосипедист втомився і їзда дається важко), то він:

  • а) втомлюється швидше,
  • б) швидко «зношує» суглоби, що призводить до їх запалень і деформацій.

Якщо ви вже «пожинаєте» плоди неправильної їзди, суглоби вже страждають, тоді дотримуйтесь таких правил:

1) розминка перед поїздкою;

2) їзда в компресійних наколінниках і спеціальних бандажах на гомілковостопні суглоби (в залежності від локалізації болю);

3) положення колін і носочків стоп строго вперед;

4) комфортний кут згинання та розгинання суглобів (вирішується правильним регулюванням сідла під себе).

І пам'ятайте:

1. Якщо після їзди на велосипеді коліно болить, опухло, почервоніло - терміново звертайтеся до лікаря, зафіксувавши при цьому наколінником ваш суглоб.

2. Якщо біль настав різко, супроводжується звуками хрускоту і клацання - одягнути фіксуючий наколінник і звернутися до лікаря.

3. Якщо після їзди з’явився біль і тримається 2-3 дні та турбує в стані спокою - вам треба зафіксувати суглоб еластичним наколінником і звернутися до лікаря.

Бережіть себе.

Дякуємо за цікавість до наших рекомендацій.

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання