Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Грижа хребта. Коли питання стоїть про операцію

Якщо людину нічого не турбує, то їй ніколи не заманеться бігти й обстежуватись на МРТ. Все логічно. Для чого?

А чи знаєте ви, що у необстежених людей, які ніколи не скаржилися на болі в спині, на МРТ будуть визначатися і протрузії, і грижі. Але! Поки вони вас не турбують - не турбуйте і ви їх. Живіть спокійно.

Грижа диска - це дегенеративно-дистрофічні зміни диска, які утворюються в результаті недостатнього його живлення через спазмування м'язів. Найчастіше зустрічається в поперековому відділі хребта. Про нього і поговоримо.

Гіподинамія, малорухливість, слабкість ніг - все це веде до хронічного болю в поперековому відділі хребта. Це тривалий поступовий процес.

Буває так, що болі починаються, як кажуть пацієнти, «ні з того, ні з сього». Просто нахилилася людина, щоб зав'язати шнурок. А тут «простріл». І не завжди короткий. Буває, коли м'язовий спазм «тримає» досить довго, поки людина не звернеться за допомогою до фахівця.

За першим таким випадком обов'язково буде другий, якщо не дотримуватися рекомендацій.

Потім це переростає у хронічні болі.

Ще раз повторюю, що це тривалий процес. Тільки відчуває людина його раптово, коли грижа міжхребцевого диска настільки затисла нервові корінці, що їм нікуди дітися, і вони запалюються. З'являється набряк, біль, м'язовий спазм. Треба звертатися за допомогою.

Небезпечні порушення при грижі, коли питання стоїть про операцію:

  1. слабкість в нозі, порушення чутливості,
  2. порушення ходи через зміни чутливості в ногах,
  3. порушення сечовипускання або дефекації,
  4. параліч.

Кроки: МРТ і консультація лікаря.

І про найголовніше. Ніколи не здавайтесь!

Пам'ятайте: в організмі все відновлюється! І хребетні грижі зменшуються.

Так що перш, ніж погодитися на операцію, після якої потрібна буде тривала (роками) реабілітація - постарайтеся звільнити скутість шляхом витягування хребта, розтягування, зняття спазму і зміни положення хребетних м'язів.

Повільні рухи усі, які тільки вам доступні, спрямовані на розтягування і скручування, щоб досягти зміни положення м'язів спини. Якщо пощастить і вам стане легше - вважайте, що ви самі собі цього разу лікар. Але! Це полегшення треба зафіксувати, щоб не повернувся біль. Як? Потужним ортопедичним поясом. З його допомогою м'язи розслабляться, набряк і біль піде.


Якщо вправами не вдалося досягти полегшення - тоді відразу одягайте ортопедичний пояс для спини (якщо він у вас є) і робіть повільні рухи в ньому. Поступово має настати полегшення.

Якщо і це не допомогло - беріть ваш пояс - і до лікаря.

Іще, якщо у вас поясу немає, придбати його можна тут: https://stan.ua/uk/product/korsetnyj-poas-universal

Такий пояс прекрасний помічник для хребта. Стане в нагоді при болях, замість, до і після операції. А також це чудовий фізичний помічник для м'язів живота і попереку. Якщо одягати його, коли виконуєте важку або незручну для попереку роботу по господарству, то спина буде залишатися здоровою.

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання