Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Життя після виведення стоми

Ця стаття призначена для тих людей, у кого з різних причин оперативним шляхом штучно сформований додатковий отвір для виділення продуктів життєдіяльності організму.

Іншим людям це цікаво не буде.

Залежно від того, який відділ кишечника виведений на черевну стінку, сформовано отвір різного діаметру. Оскільки штучно створений отвір стома не має сфінктера (відсутні кругові м'язи) і нервових закінчень, то людина не може контролювати процес виділення вмісту кишечника. Тому необхідно за розміром діаметра стоми підібрати і носити калоприймач. Їх зараз безліч, і це дає можливість вибирати ті, які найкраще підходять. Бувають такі рельєфи в навколостомній області, при яких проблематично надійно зафіксувати калоприймач. І щоб уникнути протікання вмісту кишечника в місці прикріплення калоприймача, доводиться застосовувати спеціальні мазі. До того, як підніматися з ліжка після операції, обов'язково треба мати в наявності і одягати спеціальний стомний бандаж. В Україні такі вже понад 10 років виготовляє торгова марка «СТАН».


Зверніть увагу, що отвір бандажа підбирається за розміром фланця калоприймача, а не за розміром стоми. Дуже важливо правильно підібрати отвір бандажа. Він повинен бути з щільним краєм, який не тягнеться, щоб запобігти появі навколостомних гриж. Розмір отвору бандажа повинен відповідати розміру фланця або бути трохи більшим за нього, для того, щоб мішечок калоприймача не перетискався і не зморщувався.

Давайте розберемо, як собі допомогти, якщо було упущення, і з'явилося таке досить часте ускладнення як парастомальная грижа. Це коли в м'язово-апоневротичному шарі утворюється занадто широкий канал і залишається простір поруч з виведеною стомою. У цей простір випинається кишечник і внутрішні органи.

У кожному випадку потрібно розглядати шляхи вирішення проблеми індивідуально.

У яких випадках необхідно вирішувати питання про операцію зі своїм лікуючим лікарем:

  • коли парастомальная грижа защемлюється;
  • при великих грижах, які супроводжуються порушенням евакуації вмісту кишечника;
  • великий розмір грижового мішка;
  • затиснення грижового вмісту;
  • рецидивна (та, що повторюється) часткова кишкова непрохідність;
  • стеноз (звуження) і пролапс (випинання) стоми;
  • косметичний дискомфорт.

При невеликих парастомальних грижах у немолодих людей при нормальній функції стоми операція не обов'язкова. Цілком достатньо такої консервативної міри, як носіння бандажа з щільної бавовняної тканини.

Хороший бандаж може справлятися як із середніми, так і з великими грижами, в тому випадку, коли оперативне лікування необхідно відкласти або коли воно протипоказане.


Для людей, у яких після операції пройшло 4 і більше місяців, коли вже не доцільно носити широкий бандаж, розроблений зміцнюючий пояс для калоприймача. Він підбирається за розміром фланця (не менше), притискає область навколо стоми, зміцнюючи зону фіксації калоприймача до тіла і утримуючи навколостомну область. Таким чином запобігає появі навколостомних гриж. Якщо людина не носила бандаж і вже утворилася невелика навколостомна грижа, то зміцнюючий пояс для калоприймача здатний її утримати.


Перед тим, як бандаж одягати, потрібно ознайомитись з правилами одягання бандажа. Деталі щодо тривалості носіння стомного бандажа уточнюйте у свого стоматерапевта.

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на цю статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання