Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Що таке пролежні та як з ними боротись.

Кожен зобов'язаний допомогти і підтримати свого ближнього,
якщо хоче, щоб йому самому допомогли в нещасті.
Мартін Лютер Кінг.

Що ж таке пролежні? Кому доводилося доглядати за лежачим впродовж тривалого часу хворим, знає, скільки зусиль, часу і грошей необхідно для того, щоб боротися з тим, щоб уникнути постійного контакту і здавлення між тілом людини і поверхнею ліжка. Може, хтось пам'ятає заняття по ГО, на яких вчили, що через 1,5-2 години накладений санітарами на руку або ногу джгут (час накладення джгута в польових умовах вказувалося на спеціальній бирці) треба відпустити або зняти на деякий час. Знаєте для чого? Щоб надходила кров разом з киснем до тканин і підживлювала їх. В іншому випадку настане некроз тканин і руку або ногу медики змушені будуть ампутувати. У випадку з лежачим хворим такий самий принцип поведінки і такий самий механізм розвитку некрозу тканин і гангрени. Тільки роль джгута у нас виконує поверхня ліжка. Постійно перетискаються одні й ті самі ділянки тіла, а в них нервові закінчення і судини, які забезпечують клітини киснем. Чим сильніше контакт окремих частин тіла з ліжком, матрацом, тим більше ймовірності швидкого утворення пролежнів.

Настільки швидкого, що багато хто не розуміє, як це сталося. Ніби все робилося правильно, але щось трохи не дороблялося. Утворюються так звані некротичні ділянки, які дуже складно піддаються лікуванню. І, здається, що все робиться для того, щоб рана загоїлась, а тут некроз прогресує. Його видаляють оперативним шляхом, а він все одно поширюється. І біль, і запах, і муки ... і хворого, і родичів, які доглядають.

Колись мені дуже емоційно розповідала знайома, як пішла з життя її родичка, міцна жінка, про яких кажуть «кров з молоком». Перенесла операцію з приводу грижі Шморля. Все пройшло вдало. На третій день після операції розвинувся пролежень. На четвертий - інший. Далі - некроз тканин. Піднялася температура до 40,2, нічим не збивалася. Далі загальне зараження крові. І людини не стало. Залишилася сиротою дочка, вдівцем чоловік. Трагедія. Ось що таке пролежні.

Щоб такого не сталося, потрібен ретельний догляд. І не важливо, літня це людина чи молода, повна чи худа, але якщо вона обмежена в можливості рухатися, то їй обов'язково потрібна допомога, щоб забезпечити хорошу циркуляцію крові і зменшити силу стискання тканин. Крім того, що потрібно мати велике терпіння для виконання всіх заходів по догляду за лежачим хворим, необхідно вчасно міняти білизну, стежити, щоб вона була обов'язково сухою і чистою. А найголовніше - правильно розподілити навантаження на площу зіткнення тіла з постіллю і забезпечити максимальний доступ повітря до частини тіла, яка контактує з поверхнею ліжка. І ні в якому разі не класти хворого на непристосовані матраци та ліжка (кушетки). Як ми вже говорили, постіль повинна бути чистою і сухою, а ще з натуральної бавовняної тканини. А матрац повинен бути «дихаючим», не жорстким. Найкраще середньої жорсткості і з модулями, що виймаються, аби в будь-який момент можна було зробити в ньому вільну зону, що дозволить звільнити будь-яку критичну ділянку тіла від стиснення і забезпечити таким чином нормальну циркуляцію крові. Ці матраци так і називаються: матрац протипролежневий. Добре використовувати матраци з пінополіуретану, оскільки цей матеріал гіпоалергенний (що для лежачого важливо), має хорошу повітропровідність, що забезпечує «дихаючий» ефект, має ізотермічні властивості. Крім цього пінополіуретан зносостійкий, що дасть можливість використовувати матрац і надалі як ортопедичний.

Тим, на кого чекають складні операції, після яких можна лежати тільки на спині досить тривалий час (наприклад, після операції на хребті), треба подумати про те, як знизити тиск на основні точки опори з постіллю, щоб уберегти тіло від пролежнів, суглоби від утворення контрактур (зникнення рухливості в суглобах), хребет з його остеохондрозними проблемами від втоми і болю. Є спеціально розроблені для цієї мети пристосування - клиновидні подушки. І не дарма їх рекомендують лікарі. Адже це люди, які бачать результати.

Подушка клиновидная

Потурбуйтеся про правильну та комфортну постіль для хворого, що лежить - і всі будуть задоволені. Хворий вийде з важкого стану без ускладнень і родичі збережуть свої нерви.

Ми можемо Вас проконсультувати і допомогти підібрати пристосування для правильного положення тіла.


Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор:ТМ «СТАН», всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на цю статтю.

Якщо у вас залишилися питання - можете задати їх нашим фахівцям. Відповідь отримаєте дуже швидко!

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання