Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Що таке стома і як з нею жити.

Що таке стома?Саме слово іншомовне.У перекладі з грецької мови означає «гирло».У медичному понятті, а саме в хірургії, стома - це штучно створене отвір, що забезпечує доступ із зовні в порожнину якого-небудь органу.Так, в лор практиці - це трахеостома (в гортань).Коли виводиться стома із стравоходу - це гастростома.


Сьогодні ми розглянемо стоми, виведені з кишечника.Якщо в результаті хірургічної операції виводять і формують стому з ділянки тонкого кишечника - вона буде називатися ілеостома.Зазвичай її виводять на черевну стінку справа.Вміст, який буде виділятися з тонкого кишечника - рідкий, з їдким запахом і виділяється дуже часто.

Якщо стома зформована з товстої кишки - вона буде називатися колостома.Як правило, її виводять на черевну стінку з лівого боку.Але може бути і з правого.Все залежить від специфіки операції.Колостома має яскраво-червоне забарвлення, таке як слизова оболонка.Вміст, який буде виділятися з товстого кишечника - зформований або напівзформований (в залежності від локалізації), який виділяється разів 2-3 на добу.

Якщо стома виведена із сечоводу - це вже уростома.Сеча виділяється через стому постійно.

Стоми бувають різної форми: плоскими, випуклими і втягнутими.Діаметр теж відрізняється, може бути від 2 до 5 см. Може стома мати один отвір, а може два.Може бути стома тимчасовою, а може бути постійною.Через те, що стома формується штучно і не має відповідних м'язів і нервових закінчень, виділення відбуваються неконтрольовано.Тому існують різні пристосування для того, щоб прооперована людина могла вести активний спосіб життя.

До виведення стоми треба ставитися так само, як до будь-якої іншої порожнинної операції.На якийсь час буде необхідний післяопераційний бандаж, є спеціальні його модифікації, бандаж фіксуючий при стомі.Так само, як і після будь-якої операції, необхідно берегтися від підняття важких предметів, щоб уникнути утворення гриж, оскільки порушено цілісність черевної стінки, вона збуджена і ослаблена.Потрібно не залежуватися, вчасно піднятися з ліжка і вести звичайний спосіб життя.Потихеньку порційно починати займатися своєю улюбленою справою.

Вимоги і правила одягання післяопераційного бандажа «стома».

Бандаж повинен мати зручну і просту застібку, наприклад, липучку.Бажано, щоб щільні елементи з натуральної тканини чергувалися з еластичними вставками.Щільна тканина надійно вбереже черевну стінку від утворення гриж, вона не розтягнеться при кашлі та чханні, як гумка, разом з можливим грижовим вмістом.А еластична частина дозволить бандажу правильно розподілитися на вашому тулубі, нічого не перетискаючи і ніде не провисаючи.

Одягається бандаж перед тим, як ви збираєтеся встати з ліжка.У вас вже наклеєний калоприймач.Тепер в положенні лежачи одягайте бандаж, розташувавши його так, щоб отвір бандажа був навпроти виведеної стоми.Тепер протягніть калоприймач в отвір бандажа.Можна застібати бандаж.Перевірити, щоб все було правильно і зручно зафіксовано.Можна вставати і займатися своїми справами.

І знову нагадуємо, що ми даємо загальні рекомендації.Для того, щоб знати напевно, що вони вам підходять, обговоріть це питання з вашим лікарем.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання