Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Гострий крепітуючий тендовагініт променезап'ясткового суглоба

М'язи - це частина опорно-рухового апарату. Вони мають здатність скорочуватись. М'язи переходять в сухожилля і за допомогою них прикріплюються до кісток. Для цього сухожиллям відведено своє місце. І ту ділянку, куди вкладені сухожилля, називають сухожильною піхвою.

Після скорочення здорові м'язи завжди повертаються в початкове положення. М'язи схильні до стомлюваності при незвичній або надмірній роботі. При скороченні м'язів натягуються сухожилля. При перенапруженні м'язів можуть виникати різні мікротравми, що дають неприємні больові відчуття і запалення.

Тендовагініт (складне латинське слово tendovaginitis, де tendo - сухожилля, vagina - піхва) - це коли запалюються синовіальні піхви сухожилків (утворені оболонкою, яка оточує сухожилля для зменшення тертя в місцях прикріплення до кісткової тканини).

Тендовагініти бувають різні: інфекційні та асептичні, гострі та хронічні. Ми сьогодні розглянемо один з них - асептичний (неінфекційний) тендовагініт.


На прийомі у лікаря скаржиться жінка:

- Неможливо поворухнути ні рукою, ні пальцями - різкий біль в суглобі і кисті. При русі кистю в суглобі щось начебто тихенько «рипить». І рука припухла. Це все триває вже півдня. І ось я у Вас. Дуже неприємний біль, не дає нічого робити. Навіть гудзики неможливо застібати. Ручку взяти і писати просто неможливо. Від чого ж таке могло статися? Згадую. Нічого особливого. Ось тільки на роботі «писанини» було багато. Невже від цього?

Приблизно так пацієнти описують клінічну картину крепітуючого тендовагініту променезап’ясткового суглоба.

Людині кілька днів поспіль доводилося дуже багато і дуже швидко писати. Ось зв'язки такого напруження (здавалося б, дріб'язкового) і не витримали. Дрібна моторика викликає досить неприємний біль. А якщо розібратися скрупульозно, то в результаті тривалого навантаження, перенапруження м'язів і зв'язок відбувається мікротравма в області прикріплення зв'язок до кісткової тканини. Запалюється синовіальна оболонка сухожильних піхв. Це характеризується набряком, крепітацією (чути ніби глухі «рипи» або «хрускіт»). Звідси і назва асептичного (негнійного) тендовагініту - крепітуючий.

Є улюблені професії у тендовагінітів променезап’ясткового суглоба. Найчастіше це стенографістки, друкарки, піаністи, пекарі.


Алгоритм дії при тендовагініті буде таким:

1) іммобілізація (фіксація бандажною пов'язкою з метою створити спокій в області суглоба);

2) звернення до лікаря (з метою постановки правильного діагнозу);

3) знеболюючі і протизапальні засоби (лікування обов'язкове, щоб не допустити переходу в хронічну форму);

4) заходи, спрямовані на реабілітацію (відновлення функцій і адаптація до колишнього способу життя).

Перший захід можна провести самому, причому, чим раніше, тим краще. Від цього залежить результат подальшого лікування.

Пам'ятайте: якщо організм дав сигнал у вигляді болю - не можна це ігнорувати. Потерпілій ділянці треба дати спокій. Навантаження виключити! Це означає, зафіксувати м'язи за допомогою бандажа. Залежно від того, де ви знаходитеся і які вам доступні можливості, це може бути бинт, ремінь, косинка, пристосована під пов'язку і т. д. Краще, якщо це буде професійно виготовлений бандаж типу «лікоть тенісиста», «напульсник», наколінник , бандаж на гомілковостопний суглоб.

Потім слід звернутися до лікаря для уточнення діагнозу і подальшого лікування.

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на цю статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання