Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Перелом ключиці. Що робити?

Якщо говорити про такі травми, як перелом ключиці, то можна сказати, що вона трапляється у молодих активних і дуже активних людей. У тих, хто займається спортом, активними екстремальними видами відпочинку. А може бути і при серйозному ДТП.

Виявляється такий перелом при пальпації (промацуванні пальцями). І, оскільки активні люди зазвичай не мають жирового прошарку, можна побачити горбик в області ключиці. Крім цього, звичайно ж, у людини буде біль. Попередньо мав бути сильний удар.

Перша допомога така: знеболити, зафіксувати, госпіталізувати. Якщо не знеболити і не зафіксувати, то людина знепритомніє від больового шоку, допоки доїде до медичного закладу.

А як, запитаєте ви, зафіксувати? Метод фіксації придуманий дуже давно, і називається він по автору пов'язка Дельбе.


Виготовлялися кільця з ватно-марлевих матеріалів. Через два кільця продівалися по черзі обидві руки. Ззаду, в міжлопатковій області, ці кільця міцно зв'язувалися. Треба було досягти максимального розведення плечей, щоб збільшити довжину скелетної дуги між плечовими суглобами спереду. Таким чином, при зміщенні кісток ключиці краї перелому віддалялись один від одного на таку відстань, щоб не було крепітації (хрускіт в результаті тертя) уламків.

Таким методом можна користуватися і в сьогоденні, якщо під рукою більше нічого немає. Можна використовувати навіть велосипедні камери в якості кілець, аби досягти розведення плечей. Але це все тимчасові, догоспітальні методи.

Надалі використовують сучасні ортопедичні пристрої. Вони вирішують проблему правильної, найбільш сприятливою фіксації кісток ключиці до їх зрощення. Називаються так само по автору, кільця Дельбе.

Треба розуміти, що такі вироби треба носити вдень і вночі. Перебувати в них доведеться довго, від трьох тижнів і довше, залежно від складності перелому. Тому необхідно, щоб промислові кільця Дельбе були максимально надійними, зручними, м'якими. І навіть при цьому у людини, яка буде їх носити, буде присутнім відчуття дискомфорту і болю в м'язах від того, що вони знаходяться в нерухомому і незвичному для них положенні. Але цей дискомфорт пережити можна, відволікаючись на різні захоплення, в тому числі і рухливі, що не долучають до роботи зафіксовані відділи тіла постраждалої людини.

Кільця Дельбе ТМ СТАН виготовляються на власному обладнанні, успішно пройшли клінічні випробування на базі медичних клінік м. Києва, максимально надійні і комфортні. Український виробник дбає про своїх співвітчизників. Вироби ТМ СТАН можна вибирати як високоякісні і професійні.

Як бонус при замовленні від виробника консультація і відповідь на ваші запитання.

Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання