Вправи з петлею Гліссона.
Багато хто запитує, де взяти комплекс вправ для занять з петлею Гліссона.Безперечно, треба їх брати у особистого лікаря, інструктора з лікувальної фізкультури.Необхідну масу противаги для петлі Гліссона встановлює лікар.Навантаження рекомендується збільшувати плавно по наростаючій.
Але ми розповімо про загальні правила і запропонуємо один з варіантів вправ.
Перш ніж одягати пристосування для витягування (тракції) шийного відділу хребта - петлю Гліссона, треба обов'язково підготувати м'язи шиї і верхньої частини спини.Для цього масажуємо круговими рухами поздовжні м'язи спини, починаючи з верхньо-шийного відділу і закінчуючи верхньо-грудним відділом хребта.Повторюємо 3-4 рази. Погладжуємо зверху вниз промасажовану ділянку.Повторюємо розминку більш глибокими повільними круговими рухами ще 3-4 рази.Погладжуємо.Можна застосувати вібрацію (розслаблюючі хаотичні рухи за допомогою пальців).
Можна замінити механічний розігрів м'язів електричним (за допомогою грілки).
Тепер приступаємо до самих вправ.
Ми пропонуємо вам дуже простий, легкий комплекс вправ, який дає розвантаження в шийному відділі хребта, завдяки чому знижується навантаження на міжхребцеві диски, звільняються затиснуті нервові корінці, розслаблюються м'язи і зв'язки, нормалізується рухливість шийного відділу хребта, поліпшується кровообіг (притік і відтік по судинахголовного мозку).Згодом поліпшується загальний стан усього організму, пам'ять, зір, слух, нормалізується як внутрішньочерепний, так і артеріальний тиск, «йдуть» болі та оніміння в руках, загрудинній та сердечній області, якщо це пов'язано з наслідками ускладнень остеохондрозу.
Встановили для занять петлю Гліссона.Сіли на стілець.Одягли пристосування, застебнули «липучки».
Всі рухи робимо дуже повільно.
- Тягнемо підборіддя вниз.Дуже повільно.Тримаємо 3-4 секунди.Потім розслаблюючі повільні рухи вправо-вліво, ніби говоримо «ні».Повторюємо все 3 рази.
- Нахиляємо голову вправо, намагаємося дістати праве плече.Тримаємо 3-4 секунди.Знову рухи «ні-ні».Голову нахиляємо вліво, намагаємося дістати ліве плече. Тримаємо 3-4 секунди. Рухи «ні-ні».Все повторюємо 3 рази.
- Підборіддя наближаємо до лівого плеча, потім вниз і до правого плеча, ніби описуємо півколо.Тепер у зворотний бік.Рухи «ні-ні».Тепер малюємо півколо, починаючи з правого плеча до лівого.Рухи «ні-ні».Повторюємо 3 рази.
- Повертаємо голову вправо і намагаємося через плече побачити праву лопатку.Тримаємо 3-4 секунди.Тепер голову вліво і намагаємося побачити через ліве плече ліву лопатку.Тримаємо 3-4 секунди.Розслаблюючі рухи в сторони.Повторюємо 3 рази.
- Встановлюємо кут зору на 45 градусів вліво.Тягнемо підборіддя вниз, тримаємо 3-4 секунди, тепер вгору, повернулися на колишні 45 градусів. Розслаблюючі рухи в сторони.Тепер кут на 45 градусів вправо.Підборіддя вниз, вгору, повернулися на колишній кут 45 градусів.Розслаблюючі рухи в сторони «ні-ні».Повторюємо 2-3 рази.
- Потилицею упираємося в стінку, ніби намагаючись легенько її посунути.Утримуємо опір 3-4 секунди.Відпускаємо опір.Рухи «ні-ні».Повторюємо 3 рази.
Знімаємо петлю Гліссона.Одягаємо комір Шанца свого розміру, щоб не дати охолонути м'язам, зафіксувати досягнуте положення хребців, таким чином запобігаючи ускладнення.
Звертаємо увагу на те, що при витягуванні шийного відділу хребта відновлюється кровообіг і збільшується постачання кисню до головного мозку, тому може виникати легке запаморочення (стан подібний до ефекту хвойного лісу).Ось чому рекомендується після заняття вправами з петлею Гліссона поседіти або полежати.Різких рухів не робити.
Для сну дуже добре заздалегідь придбати спеціальну ортопедичну подушку з місяцеподібним вирізом.Ви зможете спати на боці, прекрасно висипатися, не змінювати положення природних вигинів хребта, не заважати кровообігу, у вас не буде затікати рука і ви будете на ранок себе прекрасно почувати, побачите, як змінилася ваша працездатність протягом дня.
Ми сподіваємося, що наша інформація була для вас корисною.
Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!
Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.
Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.