Наші фахівці проводять безкоштовну індивідуальну консультацію по підбору та застосуванню продукції за телефоном

Грижі хребта. Як не допустити. Як собі допомогти.

Сьогодні поговоримо про хребет, як про орган, що виконує опорно-рухову функцію.

Грижа хребта, грижа диска, грижа Шморля, міжхребцева грижа

Ці терміни зустрічаються все частіше в розмовній мові, і не завжди вікових, а частіше молодих людей. Це говорить про те, що проблеми з болями в спині дуже актуальні на сьогоднішній день.

Людина схильна до швидкої зношуваності міжхребцевих дисків хоча б тому, що вона - єдина прямостояча і прямоходяча істота, яка, в результаті технічного прогресу і з поліпшенням комфорту життя, сідає за стіл не 3 рази на день (щоб поїсти), а сидить протягом майже всього дня (наприклад, офісні працівники, водії). «Відключивши» ноги, людина переклала навантаження на хребет.

І не важливо, якої комплекції людина. Навантаження на маленьку опорну частину окремо взятого кожного хребця величезна. Попросіть, наприклад, нехай дитина вагою до 40 кг (приблизно ½ ваги середньостатистичного українця) стане своєю п'ятою (під впливом своєї ваги) вам на руку, яка лежить на плоскій твердій поверхні. Важко? Боляче? А якщо цілий день? Якщо ви це відчули, то вам легше буде зрозуміти, чому хребет не витримує такого навантаження.


Призначення хребта - опорно-рухова і захисна функція. Що ж відбувається, коли людина обмежує його від однієї функції (рухової), і перевантажує іншою (опорною) функцією? Навантаження не розподіляється по всій поверхні міжхребцевого диска, а постійно тривалий час тисне на маленьку ділянку цієї поверхні. Через відсутність руху навантаження, яке тепер ще більше збільшилося, не змінює ділянку впливу. Диск не витримує і деформується. А поруч нервові сегменти, які виходять з хребта. І в результаті хребет, який повинен їх захищати, тепер сам травмує їх своїми зміненими дисками.

Неправильно порівнювати біологічний організм із законами інженерії та механіки. В автомобілі, скажімо, через кілька років можна поміняти зношені деталі на нові - і їздити далі. Людський же організм не такий простий, як би нам хотілося.

Людина - це дуже складний біологічний організм, в якому всі органи і системи розраховані на все його життя (не вдаючись у філософію). Працюють вони на вимогу. В окремих випадках «включаються» резервні системи і можливості для виживання людини. І нам невідомо, де знаходиться ця «кнопка включення».

Наш організм настільки розумний і самоврядний, що його біологічна система сама вирішує, що і коли «відключати». Ми лише даємо їй це «зрозуміти» своїми діями.

Наприклад, коли людина перестає ходити, у неї «вимикається» функція роботи суглобів. Вони слабшають. І щоб їх повернути в попередній стан, людині треба довго і поступово їх знову тренувати і повертати до роботи. Це називається реабілітацією. Якщо це робити різко, то біомеханізм не витримує і починаються збої, травми, захворювання.

Ось через цю причину офісним працівникам небезпечно давати навантаження на хребет і суглоби в тренажерному залі. Хто про це не знає - в більшості випадків потім звертається до лікарів.

Хода, дозовані присідання, нахили, повороти (скручування) в елементах домашньої ранкової зарядки (тут картинки з вправами) і перервах між роботою і нічним сном - найкраще поступове відновлення суглобів. Намагайтеся виконувати ті навантаження, які в подальшому будуть способом вашого життя.

Ви, і тільки ви можете відчути свою межу навантажень. Втома і біль - це різні почуття. Не кожен фітнес тренер здатний зрозуміти ступінь чужого болю, так само, як не кожна людина здатна зрозуміти і донести свої відчуття до розуміння іншої людини, свого тренера. Пам'ятайте, що грубо поводитися зі своїм організмом не можна. Якщо ви раптом вирішили позайматися у фітнес-залі, то плавно нарощуйте навантаження і також плавно від них відмовляйтеся, якщо вирішите припинити займатися.

Слухайте своє тіло і вчіться його розуміти. Коли відчуєте, що ваш хребет не справляється з навантаженням, не «рвіть» його. Краще надайте йому допомогу у вигляді підтримки. Це може бути пояс для розвантаження і фіксації попереку комфортної для вас висоти, або корсетний пояс Універсал, в якому регулюється ступінь фіксації. У таких поясах можна займатися фізичним навантаженням без шкоди для хребта. До того ж він не викличе попрілості і роздратування, оскільки внутрішня його сторона з натуральної бавовни.

А у випадках, коли хребет вже «говорить» з вами через біль, можна поясом зняти навантаження з хребта. Таким чином дається час і можливість хребту на відновлення.

Ви можете отримати відповіді на ваші запитання в наших статтях чи зателефонувавши нашим фахівцям по телефону.

Бажаємо Вам в доброму здоров'ї здійснювати свої найсміливіші плани!

Автор ТМ "СТАН" всі права захищені.

Копіювати текст дозволяється за умови посилання на дану статтю.

Відповіді на питання / Задати питання

Задайте своє питання